Praktycznie rzecz biorąc, czyli nasze porady

Praktycznie o podróży - biurko, laptop, kalendarz, przewodnik i album ze zdjęciami podczas pracy nad organizacją podróży.

Często jest tak, że wiele osób gorąco zachęca nas do podróżowania. Oglądamy piękne zdjęcia, słuchamy wspaniałych opowieści i aż nas zaczyna nosić, żeby pojechać i samemu poznać któreś z tych fantastycznych miejsc. Jednak po podjęciu decyzji „pakujemy się i jedziemy” – praktycznie rzecz biorąc – najpierw taką podróż wypadałoby zorganizować.

Jedziemy…  i co dalej?

Często podróże kiełkują w nas przez dłuższy czas, a od „chcę jechać” do „jestem gotowy żeby jechać” mija więcej czasu niż mogłoby się wydawać. Wszystko dlatego, że oprócz pomysłu na podróż – kierunku, długości takiego wyjazdu i ogólnie (lub bardzo dokładnie) określonego czasu wyjazdu – każdą podróż dobrze by najpierw zaplanować. I nie mówimy tu o kwestiach typu kto będzie nam kwiaty podlewał czy karmił rybki podczas naszej nieobecności (chociaż to też jest ważne, jeżeli chcemy mieć do czego wracać :)).

Oczywiście jeśli wybieramy wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, np. Perła Chorwacji – 10 dni autokarem lub Słoneczna Riviera – 2 tygodnie all inclusive, dużo łatwiej będzie nam się przygotować. Jednak jeśli całą podróż planuje się samemu to nie wystarczy przygotować paszportu i wymienić pieniądze w kantorze. Taki wyjazd poprzedzony jest godzinami spędzonymi z przewodnikiem w ręku i przed komputerem. Chociaż można też podróżować bardziej w stylu „idę na żywioł – będzie co ma być” i też świetnie spędzić wakacje!

Którąkolwiek opcje byście wybrali chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma naszymi spostrzeżeniami.

Praktycznie o podróżowaniu

Z naszych luźnych obserwacji wynika, że niestety czasem ciężko jest znaleźć praktyczne informacje dotyczące podróżowania. I tyczy się to zarówno kwestii ogólnych, jak konkretów:

  • Ile kosztuje ubezpieczenie w podróży?
  • Ile kart walutowych/gotówki będę potrzebować?
  • Czy i na co się zaszczepić?
  • Bilety na samoloty kupować z dużym wyprzedzeniem czy czekać na ostatnią chwilę?
  • Co powinien zawierać i ile powinien ważyć plecak w podróży dookoła świata?
  • Ile zapłacę np. za miesiąc podróżowania samochodem po Nowej Zelandii, jeśli będę spać na kempingach?

To tylko niektóre pytania, na które sami szukaliśmy odpowiedzi przed podróżą dookoła świata. Dlatego też postanowiliśmy dodać do naszego blogu dodatkową zakładkę o nazwie PORADY. Będziemy w niej umieszczać różne praktyczne informacje dotyczące podróżowania i dodatkowo zestawienia finansowe, które już wcześniej przygotowaliśmy dla niektórych krajów (możecie je przejrzeć klikając tutaj).

Mamy nadzieję, że znajdziecie tu odpowiedzi na nurtujące Was pytania i może nawet skorzystacie z niektórych rad. A jeśli chcielibyście rozwinąć szerzej jakiś temat lub przyjdą Wam do głowy inne pytania, piszcie do nas. Formularz kontaktowy znajdziecie w zakładce INFO na górze strony lub klikając tutaj.