Podróż po Europie Południowo-Wschodniej: Przystanek #6 – Krka i Plitwickie Jeziora

Widok na Wodospad Skradinski buk w Parki Narodowym Krka.

Chorwacja to nie tylko okazałe, zabytkowe miasta, punkty widokowe, z których podziwiać można malownicze widoki czy zjawiskowe plaże. Chorwacja to również wyjątkowa i bardzo bogata przyroda. Dlatego też po zwiedzeniu jednych z najpiękniejszych miast Dalmacji pojechaliśmy zobaczyć dwa bardzo znane Chorwackie Parki Narodowe: Krka i Plitwickie Jeziora.

Podróż po Europie Południowo-Wschodniej: Przystanek #4 – Dubrownik

Turyści spacerujący i odpoczywający przy stolikach kawiarni na ulicy Placa w Dubrowniku.

Po kilku dniach spędzonych na pięknej Korčuli czas było ruszać w dalszą drogę. Jako następny przystanek już wcześniej mieliśmy zaplanowany Dubrownik. Kiedy podczas wspólnego plażowania wspomnieliśmy, że wybieramy się do Dubrownika, Marcin od razu zasugerował, żebyśmy zwiedzanie zaczęli od wjechania na wzgórze Srđ. Tak też zrobiliśmy.

Podróż po Europie Południowo-Wschodniej: Przystanek #3 – Korčula

Widok z promenady na przystań i miasto Korčula otoczone murami miejskimi.

Po pięknym, nocnym Budapeszcie, po przygodach w Bośni i Hercegowinie, w końcu dotarliśmy do Chorwacji. To Chorwacja od samego początku była głównym celem naszej podróży i to tutaj spędziliśmy najwięcej czasu. Zwiedzanie miast, kąpiele w ciepłym Adriatyku, czy wizyty w Parkach Narodowych to były bardzo przyjemne dodatki do najważniejszego elementu – ślubu naszych przyjaciół i nieprawdopodobnego, polsko-chorwackiego wesela.