Witajcie!

My trzymając mały globus.

No to zaczynamy!

Już za chwile rozpocznie się nasza wielka przygoda, a Wy, śledząc nasze wpisy, również będziecie jej częścią. Dlatego też teraz w kilku słowach opowiemy Wam o planie na najbliższych kilka miesięcy.

Krótko o nas – Patrycja i Dawid, dwie niepokorne dusze, lubiące organizować swoje życie według własnych planów i zasad. Pochodzimy z małych miejscowości, położonych w pięknych parkach krajobrazowych na terenie Pomorza Zachodniego i Kujaw, a nasze drogi skrzyżował Poznań.

Od samego początku prócz wielu tematów do rozmów, mieliśmy kilka wspólnych zamiłowań. Największym z nich jest podróżowanie.

O naszych podróżach

Nasze podróże wyglądają różnie – od jednodniowych wyjazdów nad morze, tylko po to, żeby o wschodzie słońca zjeść śniadanie na plaży, przez weekendowe wycieczki objazdowe po bliższych lub dalszych regionach Polski czy kilku/kilkunastodniowe urlopy w różnych zakątkach Europy, po trwającą od pięciu miesięcy przygodę w słonecznej Hiszpanii.

W pewnym momencie jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi zaczęły nam mówić, że te wszystkie wyjazdy to dla nas za mało.
„I co z tym zrobimy…?”
Obydwoje dokładnie wiedzieliśmy, co powinniśmy zrobić – zostawić wszystko i wyjechać na długoterminowe wakacje. Pomysł świetny, tylko jak długie te wakacje? Kiedy byśmy ruszali? No i dokąd?

Po długich rozmowach podjęliśmy decyzję – ruszamy w podróż dookoła świata. Lecimy w jedną stronę i wracamy z drugiej. Wszystko w jeden rok. Zaczynamy, gdy tylko wszystko przygotujemy do tego wyjazdu.

W trakcie przygotowań

Zdjęcie naszych wiz turystycznych do USA

Bilety lotnicze kupione, najważniejsze wizy załatwione, główne punkty trasy zaplanowane, rodzina i przyjaciele, mimo wcześniejszych obaw, przyjęli za fakt brak możliwości odciągnięcia nas od planu. Lista rzeczy do zrobienia i przygotowania przed wyjazdem wciąż się wydłuża, ale systematycznie odhaczamy kolejne punkty i jesteśmy dobrej myśli, że ze wszystkim zdążymy. Czasu coraz mniej, bo daty lotów mamy już ustalone, a pierwszy z nich będzie 15 sierpnia 2015 r.

O czym jest ten blog

Ten blog będzie zapisem naszej podróży, dla osób nam kibicującym oknem na „nasz świat” oraz pamiątką dla nas, przypomnieniem naszych odczuć i przeżyć, kiedy pamięć zacznie już pomaleńku ulatywać.

Nasze relacje postaramy się urozmaicić zdjęciami i nagraniami oraz (mamy nadzieję) praktycznymi poradami dotyczącymi danych miejsc. Jeśli ktoś trafi na nasz blog i znajdzie w nim jakąś inspirację dla siebie, tym bardziej będziemy szczęśliwi.

Oprócz bieżącej relacji z naszej podróży dookoła świata, znajdziecie również tutaj zapis naszych dotychczasowych wyjazdów (tylko te, które uważamy za najciekawsze). W zakładce „Tu byliśmy” znajdziecie mapę z pinezkami, jak również listę państw, które odwiedziliśmy. Stamtąd traficie bezpośrednio do opisów poszczególnych wypraw.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy miło czas 😉 Kto wie… może też spotkamy się kiedyś w podróży.