Ile pieniędzy potrzeba na Kanadę?

Wydatki - Ameryka Północna

Zastanawiacie się może ile pieniędzy potrzeba na podróż dookoła świata? Sami jeszcze nie wiemy tego dokładnie 😉 Wiemy natomiast, że czasem bardzo ciężko jest znaleźć konkretne informacje dotyczące kosztów podróżowania po danym kraju. Właśnie dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym podsumowaniem finansowym po zakończeniu każdego etapu podróży. Oto część pierwsza – Kanada.

Spotkanie z First Nations

W samochodzie podczas podróży do First Nations.

W tym wpisie będzie niewiele zdjęć, a część z nich pochodzi z różnych źródeł w internecie. Dlaczego ten wpis będzie inny od pozostałych? Bo ludzie, o których chcemy Wam opowiedzieć, poprosili nas o uszanowanie ich prywatność i tradycji. Będzie to „jedynie” i „aż” opis naszego spotkania i czasu spędzonego z rdzennymi mieszkańcami Kanady – First Nations.

Różne oblicza Quebec

Couchsurferzy przy wspólnej kolacji.

Gdybyśmy mieli wybrać pierwszy moment w naszej podróży, kiedy zamiast dokładnie planować „następny dzień” zaczęliśmy poddawać się impulsom, zdecydowanie byłby to Quebec. Dzięki temu poznaliśmy wspaniałych ludzi i przeżyliśmy kilka zupełnie zaskakujących przygód. I choć czasem pojawiały się wątpliwości – „czy aby na pewno to była dobra decyzja?”, ostatecznie każda z nich okazała się niesamowitym doświadczeniem i ani […]

Niespodziewany przystanek w Montrealu

Pawilon Expo 67 - Biosfera

Po kilku dniach odpoczynku i totalnego odizolowania w parku Algonquin, przyszedł czas na powrót do cywilizacji. Plan był taki, żeby z Toronto dotrzeć do Halifaxu, z małym przystankiem w Quebec City. Kiedy jednak nasz umówiony transport w ostatniej chwili zmienił plany i zrezygnował z wyjazdu, musieliśmy improwizować. Takim właśnie sposobem trafiliśmy do Montrealu, w którym zostaliśmy kilka dni.

Wodospady Niagara

Wodospad Niagara Horseshoe

Jednym z miejsc, które od początku były na naszej liście „koniecznie zrobić”, było zobaczenie Wodospadów Niagara i zrobienie im nocnych zdjęć. Gdy patrzeliśmy na mapę, wydawało nam się, że Wodospady są tuż przy Toronto. Jednak faktycznie jest to odległość około 130 km… Dlatego na ten wyjazd przeznaczyliśmy cały jeden dzień.