Praktycznie o podróży - biurko, laptop, kalendarz, przewodnik i album ze zdjęciami podczas pracy nad organizacją podróży.

Praktycznie rzecz biorąc, czyli nasze porady

Często jest tak, że wiele osób gorąco zachęca nas do podróżowania. Oglądamy piękne zdjęcia, słuchamy wspaniałych opowieści i aż nas zaczyna nosić, żeby pojechać i samemu poznać któreś z tych fantastycznych miejsc. Jednak po podjęciu decyzji „pakujemy się i jedziemy” – praktycznie rzecz biorąc – najpierw taką podróż wypadałoby zorganizować. (więcej…)

Czytaj więcej

Machu Picchu

Machu Picchu – Perła Peru

W końcu przyszedł czas, żeby dotrzeć do ostatniego przystanku naszej niesamowitej podróży po Świętej Dolinie Inków. Machu Picchu, uznane za jeden z 7 Nowych Сudów Świata, jest największa perłą kultury inkaskiej w Peru. Już na długo przed naszą podróżą dookoła świata marzyliśmy o tym, żeby odwiedzić to piękne miejsce. W końcu udało nam się je spełnić, dokładnie w 3 miesiące od momentu rozpoczęcia naszej przygody.
(więcej…)

Czytaj więcej

Dolina Urubamby, Peru.

Podróż przez Świętą Dolinę Inków – Pisac, Ollantaytambo, Moray i Salinas de Maras

Naszą podróż po najpiękniejszych regionach archeologicznych Peru zaczęliśmy od Cusco. Stąd ruszyliśmy dalej w stronę Machu Picchu, a podróżując przez Świętą Dolinę Inków zatrzymaliśmy się w kilku wyjątkowych miejscach. Dzisiaj zapraszamy Was do odwiedzenia z nami Pisac, Ollantaytambo, Moray i Salinas de Maras.
(więcej…)

Czytaj więcej

Kościół La Campania de Jesus i fontanna na Plaza de Armas w Cusco.

Region Cusco – archeologiczna stolica Ameryk

W Limie spędziliśmy zaledwie kilka dni, bo choć miasto jest bardzo ciekawym miejscem, to jednak wybierając się do Ameryki Południowej dużo bardziej od wygodnego, wielkomiejskiego życia interesowało nas poznanie bogatej kultury i doświadczenie prowincjonalnego życia mieszkańców Peru. Dlatego ruszyliśmy w podróż po najpiękniejszych zakątkach kraju, a swoją przygodę postanowiliśmy rozpocząć od poznania największych archeologicznych zabytków. Na pierwszy przystanek wybraliśmy miasto Cusco – stolicę regionu, który często nazywany jest archeologiczną stolicą Ameryk.
(więcej…)

Czytaj więcej

Patrycja i Dawid na Plaza Mayor w Limie.

Początek peruwiańskiej przygody, czyli witamy w Limie

Kiedy na etapie planowania trasy naszej podróży wybieraliśmy kraje, które chcielibyśmy odwiedzić, na myśl o Peru czuliśmy delikatne motylki w brzuchach. To tutaj przecież zobaczymy najpiękniejsze świadectwo kultury inków i linie, których dokładnego pochodzenia nikt nie jest w stanie wyjaśnić. Dopiero później przyszło zastanowienie, że przecież Peru to nie tylko Machu Picchu czy linie na płaskowyżu Nazca… Naszą peruwiańską przygodę zaczniemy w Limie i tutaj po raz pierwszy zetkniemy się z kulturą zupełnie inną od naszej.
(więcej…)

Czytaj więcej

Wydatki w Kanadzie i USA.

Ile pieniędzy potrzeba na USA?

Zastanawiacie się może ile pieniędzy potrzeba, aby odwiedzić Stany Zjednoczone? Wiemy, że czasem bardzo ciężko jest znaleźć konkretne informacje dotyczące kosztów podróżowania po danym kraju. Właśnie dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym podsumowaniem finansowym po zakończeniu każdego etapu naszej podróży. Oto część druga – USA.
(więcej…)

Czytaj więcej

Skyline Miami.

Magiczne miasto Miami

Czas naszej podróży po Stanach Zjednoczonych szybko mijał i w końcu przyszedł moment, kiedy dotarliśmy do ostatniego przystanku w USA. Miami miało być tylko krótkim, spokojnym przystankiem przed zbliżającym się zupełnie nowym doświadczeniem Ameryki Południowej. Okazało się za to rewelacyjnym miastem, pełnym niesamowitej energii i źródłem wielu (może nawet zbyt wielu) pomysłów na dalszą podróż, w którym jednocześnie mogliśmy złapać chwilę oddechu i odpocząć. Wszystko dzięki dwóm wyjątkowym dziewczynom – Giovannie i Elianie oraz grupie ich przyjaciół, z którymi spędziliśmy niezapomniany tydzień.
(więcej…)

Czytaj więcej

Pomnik muzyków w Parku im. Louisa Armstronga

Czy wiesz jak to jest tęsknić za Nowym Orleanem?

Wybierając się do Nowego Orleanu przypuszczaliśmy, że będzie to kolejne bardzo interesujące miejsce. Nigdy jednak nie spodziewaliśmy się, że NOLA, jak powszechnie nazywany jest Nowy Orlean, tak bardzo nas zafascynuje i wzbudzi tak wielką sympatię. Na pytanie, które Louis Armstrong zadał w jednej ze swoich piosenek, możemy mieć tylko jedną odpowiedź – tak, wiemy jak to jest tęsknić za Nowym Orleanem. Oto za czym tęsknimy najbardziej. (więcej…)

Czytaj więcej

Patrycja i Dawid idący drogą stanową nr 163, w tle Dolina Monumentów

Nie tylko Parki Narodowe… czyli kilka dni w Arizonie

Podczas podróży przez Stany Zjednoczone wypożyczyliśmy samochód na dwa tygodnie. W tym czasie przejechaliśmy 5000 km, odwiedziliśmy niesamowite Parki Narodowe oraz kilka innych miejsc, które zdecydowanie zasługują na miano wyjątkowych. Zatrzymajcie się z nami na chwilę w Arizonie i zobaczcie Dolinę Monumentów, Sedonę, Page i Kanion Antylopy oraz fragment Historycznej Drogi 66. (więcej…)

Czytaj więcej

Menu